Aktualności, Aplikacja mobilna, Lidzbark Warm., Regiony
Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim. Sprawdź, co przygotowano
Trwa Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim. W ramach wydarzenia zaplanowano 2 główne biegi oraz festyn, który stanowić będzie oficjalne zakończenie festiwalu.
W piątek w Górowie Iławeckim są organizowane biegi dla dzieci i młodzieży. Natomiast pierwszym głównym punktem programu jest sobotnia rywalizacja biegaczy na 5-kilometrowej trasie, która rozpoczyna się o godzinie 20. W biegu wystartuje 150 osób, a rozpoczęcie zaplanowano na deptaku miejskim w Lidzbarku. Uczestnicy pokonają malowniczą trasę w centrum miasta.
W niedzielę, 4 maja odbędzie się Półmaraton Ślimaka. O godzinie 12 zawodnicy rozpoczną bieg na dystansie 21 kilometrów. Wystartują spod ratusza w Górowie Iławeckim, biegnąc aż do centrum Lidzbarka Warmińskiego.
Po zakończeniu półmaratonu zaplanowano festyn, który stanowi oficjalne zakończenie Festiwalu Biegania.
Od 16 przed Wysoką Bramą zapraszamy na piknik majowy, gdzie będzie można zobaczyć strongmanów, skorzystać z dmuchańców, placów zabaw i różnego rodzaju atrakcji
– mówił burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Polskie Miast Cittaslow, Gmina Miejska Górowo Iławeckie oraz Gmina Miejska Lidzbark Warmiński.
Impreza objęta jest patronatem Radia Olsztyn.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: Z. Gładysz
Redakcja: M. Rutynowski