Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie z WOT. To propozycja dla pełnoletnich uczniów, studentów i nauczycieli

Fot. WOT

Wojska Obrony Terytorialnej organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Został on przygotowany przede wszystkim z myślą o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach i nauczycielach.

Jest to też propozycja dla rodziców, których dzieci będą spędzać czas na obozach zimowych. Szkolenia zakończą uroczyste przysięgi wojskowe. „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich brygadach obrony terytorialnej, rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Pierwsze 16-dniowe szkolenia zaczynają się 16 stycznia 2023 roku w województwach podkarpackim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i śląskim, a od 23 stycznia ruszy szkolenie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach. 30 stycznia rozpoczną się powołania do brygad obrony terytorialnej rozmieszczonych w województwach małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko – pomorskim oraz wielkopolskim. Ostatni termin zaplanowano na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem, osoby zainteresowane służbą w WOT powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej lub udać się osobiście do najbliższego dla miejsca zameldowania Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Terytorialną Służbę Wojskową można odbywać w innym miejscu, na przykład w miejscu zamieszkania, nauki, czy studiów. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, ferie, zima, studenci, szkolenie, nauczyciele, kurs, WOT, wojska obrony terytorialnej
Ekonomia pod okiem ekspertów. Licealiści z Giżycka dołączyli do klasy akademickiej

Chociaż są w liceum mogą się poczuć jak studenci. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku zostali objęci patronatem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Projekt „Klasa akademicka SGH”...

Zamknij
RadioOlsztynTV