Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywy wolontariusz ukradł ponad 6 tysięcy złotych. 48-latek jest już w rękach policji

Fot. KPP Ostróda

Policjanci zatrzymali mieszkańca Ostródy, który ukradł ponad 6 tysięcy złotych z mieszkania seniorów. Wcześniej oszukał ich, podając się za wolontariusza zbierającego pieniądze dla potrzebujących.

48-letni mężczyzna wszedł do mieszkania pokrzywdzonych w Morągu, wykorzystując otwarte drzwi. Zanim seniorzy go zauważyli zdążył zabrać pieniądze. Pokrzywdzony zauważył jedynie uciekającego mężczyznę i zawiadomił policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca kradzieży był tydzień wcześniej w mieszkaniu pokrzywdzonych. Podawał się wówczas za wolontariusza, który zbiera pieniądze dla potrzebujących. Seniorzy wspomogli fałszywą zbiórkę niewielką kwotą. To właśnie wtedy mężczyzna zobaczył, gdzie małżeństwo przechowuje swoje oszczędności i wrócił do mieszkania w piątkowy poranek. Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali większość skradzionej kwoty.

00:00 / 00:00

Mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty kradzieży i oszustwa, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Będzie odpowiadał przed sądem. Policjanci przypominają, że oszuści pojawiają się najczęściej u osób starszych. Wykorzystują ich ufność i potrafią tak prowadzić rozmowę, aby seniorzy wskazali miejsce przechowywania gotówki lub innych wartościowych przedmiotów.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, kradzież, złodziej, wolontariusz
Sąd warunkowo umorzył postępowanie w sprawie policjantki z Mrągowa

Sąd Rejonowy w Piszu warunkowo umorzył postępowanie karne przeciwko policjantce z Mrągowa oskarżonej o poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Sąd zajął się sprawą w związku z postanowieniem...

Zamknij
RadioOlsztynTV