Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł Tarczyński w Olsztynie. „Polska będzie liderem Unii Europejskiej”

Fot. M. Lewiński

– Polska będzie liderem w Unii Europejskiej – przekonywał na spotkaniu z sympatykami PiS w Olsztynie europoseł tego ugrupowania Dominik Tarczyński.

Jego zdaniem wskazują na to sytuacja gospodarcza w kraju, a także zachowanie polskiego rządu i Polaków wobec Ukrainy i putinowskiej Rosji.

Mówią o tym liderzy światowi, nie tylko Stany Zjednoczone. Wszyscy podkreślają to, że niebawem będziemy mieć najsilniejszą armię lądową. Mówią też o naszej gospodarce, która obroniła się genialnie w COVID-zie, mieliśmy najmniejsze straty w Unii Europejskiej

– podkreślał europoseł Dominik Tarczyński.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Podczas spotkania europoseł PiS dużo mówił o aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim. Twierdzi, że można z nią powiązać m.in. zatrzymanie rosyjskich szpiegów w Polsce. Podkreślał także, że Ewa Kaili, aresztowana wiceprzewodnicząca europarlamentu, była finansowana przez prawą rękę Putina – byłego posła rosyjskiej Dumy Ivana Savvidisa.

Obecna na spotkaniu posłanka PiS Iwona Arent przyznała, że Polska ma ambicje bycia liderem.

Polska jest dużym krajem Europy środkowo-wschodniej. Mamy duży potencjał i musimy go wykorzystać

– dodała Arent.

00:00 / 00:00

Jeszcze przed spotkaniem do około 100 osób zebranych na jednej z uniwersyteckich sal zwróciła się także wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska.

To państwo są dziś najważniejszymi ekspertami. Pan poseł opowiada jednak o trudnych rzeczach, które kształtują nas na dziesięciolecia. To bardzo ważne spotkanie

– mówiła Semeniuk-Patkowska.

00:00 / 00:00

Dominik Tarczyński jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Obsadził dodatkowy mandat, który przypadł Polsce po brexicie w ramach rozdysponowania części mandatów obsadzanych wcześniej przez Wielką Brytanię.

Fot. M. Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, spotkanie, wyborcy, Olga Semeniuk-Patkowska
W Olecku powstanie jednostka wojskowa. M. Błaszczak: chodzi o to, by odstraszyć agresora

- Atak na świętego Jana Pawła II, naszego papieża, można postrzegać jako atak na nasz kraj, na Polskę. Jan Paweł II jest naszym autorytetem, najwybitniejszym z...

Zamknij
RadioOlsztynTV