Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł Karski krytycznie o oświadczeniu Porozumienia

Europoseł PiS prof. Karol Karski. Fot. P.Getka

Prawo i Sprawiedliwość może żałować, że zaprosiło Jarosława Gowina na swoje listy – podkreślił warmińsko-mazursko-podlaski europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski.

Polityk skomentował oświadczenie Porozumienia, w którym partia przedstawiła warunki pozostania w Zjednoczonej Prawicy. Dokument jest reakcją ugrupowania na dymisję Anny Korneckiej – wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Decyzja została podjęta bez konsultacji z Jarosławem Gowinem.

Wiceminister została odwołana z powodu krytycznego stanowiska wobec reformy podatkowej zawartej w Polskim Ładzie. Europoseł Karol Karski ma nadzieję, że oświadczenie Porozumienia nie doprowadzi do rozpadu rządu.

00:00 / 00:00

Jarosław Gowin wypowiedział swój pogląd. Liczymy, że koalicja się utrzyma. Z perspektywy czasu możemy żałować, że zaprosiliśmy Jarosława Gowina na swoje listy.

Zarząd Krajowy Porozumienia wydał oświadczenie, w którym zażądało zmian w istotnych dla PiS projektach ustaw.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek powiedział, że partia Jarosława Gowina zostanie w rządzie, jeśli będą spełnione postulaty partii dotyczące m.in. ustawy medialnej, podatków oraz dochodów samorządów. „Nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów oraz zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów” – zapowiedział wicerzecznik Porozumienia.

Autor: P.Karpiszen za IAR
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Jarosław Gowin, Prawo i Sprawiedliwość, koalicja
Bogusława Orzechowska: Dla mnie to niezrozumiałe, żeby służba zdrowia nie chciała się szczepić

- Należy wprowadzić obowiązek szczepienia służby zdrowia przeciwko COVID-19 - tak uważa senator Prawa i Sprawiedliwości i lekarz Bogusława Orzechowska, która była gościem Porannych Pytań Radia...

Zamknij
RadioOlsztynTV