Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: Dla mnie to niezrozumiałe, żeby służba zdrowia nie chciała się szczepić

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Należy wprowadzić obowiązek szczepienia służby zdrowia przeciwko COVID-19 – tak uważa senator Prawa i Sprawiedliwości i lekarz Bogusława Orzechowska, która była gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn.

Obowiązek szczepień medyków rekomendowała niedawno Rada Medyczna przy Premierze RP, ale rządowe decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Senator Bogusława Orzechowska przekonywała, że takie decyzje należy podjąć. Należy również rozważyć obowiązek szczepienia służb mundurowych.

Szczepienie powinno być obowiązkowe szczególnie jeśli dotyczy lekarzy. Każdy lekarz zdaje sobie sprawę z tego, jakie jest zagrożenie oraz że szczepienie jest skuteczną ochroną na choroby, na które nie ma lekarstwa.  

Województwo warmińsko-mazurskie to jeden z pięciu regionów, w których mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia sanitarne. Tak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do poziomu wyszczepienia w poszczególnych województwach.

Dotychczas w całej Polsce w pełni zaszczepiono ponad 17 milionów osób. W województwie warmińsko-mazurskim w pełni zaszczepionych jest 541 tysięcy ludzi. W porównaniu do liczby mieszkańców to jeden z najgorszych wyników w kraju.

Do wysłuchania rozmowy z senator Bogusławą Orzechowską zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Bogusława Orzechowska, koronawirus
Szczepienia w aptekach. Jednodawkowy preparat można przyjąć w czterech miastach regionu

Sześć aptek z województwa warmińsko-mazurskiego prowadzi szczepienia przeciwko COVID-19. Można w nich bezpłatnie przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Do aptek można zgłosić się bezpośrednio, ale możliwe są...

Zamknij
RadioOlsztynTV