Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Enej, Czerwony Tulipan, Andrzej Grabowski. Sprawdź, kto jeszcze wystąpi podczas Dni Olsztyna

Koncert zespołu „Enej” w olsztyńskim Amfiteatrze, fot. Monika Szczygło

Od piątku do niedzieli potrwają Dni Olsztyna, w ramach których jubileusz 35-lecia twórczości obchodził będzie zespół Czerwony Tulipan. Drugi ze znanych w kraju olsztyńskich zespołów, Enej, zaprezentuje na scenie amfiteatru piosenki z najnowszej płyty.

W ramach Dni Olsztyna, w piątek, w olszyńskim amfiteatrze odbędą się koncerty zespołu „Czerwony Tulipan”, który wykonuje utwory z tzw. Krainy Łagodności. Zespół świętuje w tym roku 35-lecie działalności artystycznej. Ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności, która bardzo szybko wykupiła bilety na jubileuszowy koncert „Tulipana”, zdecydowano, że w piątek zespół da dwa urodzinowe koncerty – o godz. 17.00 i o godz. 20.00

W sobotę organizatorzy zapraszają na spacer z przewodnikiem szlakiem olsztyńskich browarów. Wieczorem na scenie amfiteatru z repertuarem z nowej płyty „A skiela Wy?” wystąpi inny znany w kraju olsztyński zespół „Enej”. Nowy materiał „Eneja” oparty jest na melodiach ludowych zebranych z terenów od Kaszub przez Podhale po Ukrainę.

W niedzielę Dni Olsztyna zakończą koncerty „Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza” oraz występ aktora Andrzeja Grabowskiego, który wystąpi z duetem producenckim Cedury.

Organizator Dni Olsztyna, Miejski Ośrodek Kultury, w informacjach o imprezach napisał: „wspólnie udowodnimy światu, że ostatnie miesiące nie zgasiły w nas radości, energii i wewnętrznej pogody”. Jednocześnie MOK przypomina, że uczestnicy imprez i koncertów muszą zachowywać wymogi bezpieczeństwa, m.in. nosić maseczki.

24.07 (pt), 17.00 i 20.00
▪ Czerwony Tulipan: Piękno – koncert na 35-lecie zespołu (17.00)
▪ Czerwony Tulipan: Piękno – koncert na 35-lecie zespołu (20.00 – koncert wyprzedany)
Aż dwa jubileuszowe koncerty „Piękno” na 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan! Wyjątkowy występ jednej z legend Krainy Łagodności przed własną publicznością. Olsztyn kochasz? To wpadaj do nas!

25.07 (so), 12.00
Spacer z Muzeum Nowoczesności: Szlakiem olsztyńskich browarów
Spacer z Muzeum Nowoczesności, nie tylko dla miłośników lokalnego piwowarstwa i tropicieli wszelkich śladów przeszłości!
Wstęp wolny

25.07 (so), 20.00
Enej: A skiela Wy? /Support: Brylanty&Bażanty ( koncert wyprzedany)
Rozśpiewamy Stare Miasto rockowo-folkową nutą! Tym razem Enej promuje swój najnowszy projekt „A skiela Wy?”, oparty na melodiach ludowych, zebranych z terenów od Kaszub po Podhale i Ukrainę. Muzyczna energia najwyższej próby! Jako support zagrają Brylanty&Bażanty.

26.07 (nd), 18.00
Czyści jak Łza
Teatrzyk Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza, czyli niebanalny tekst, akustyczny sound i genialne poczucie humoru. Mądrze, a przystępnie. Ze smakiem, a przezabawnie. Można? Oczywiście, że można!
Wstęp wolny

26.07 (nd), 20.00
Andrzej Grabowski & Cedury
Wybitny aktor teatralny i filmowy z duetem producenckim Cedury w programie, w którym tradycja spotyka się z nowymi brzmieniami, pogodna satyra przeplata się z refleksyjną powagą, a dobrej piosence niezmiennie towarzyszy sensowny tekst.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Czerwony Tulipan, enej
Zmniejszenie dystansu społecznego, więcej kibiców na obiektach sportowych. Resort zdrowia zniósł kolejne obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia łagodzi kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Najważniejsza zmiana to skrócenie tak zwanego dystansu społecznego z dwóch do półtora metra - powiedział...

Zamknij
RadioOlsztynTV