Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elżbieta Witek wybrana nowym marszałkiem Sejmu

Fot. sejm.gov.pl

Sejm wybrał byłą szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka izby, jej kandydaturę zgłosił PiS. Elżbieta Witek zastąpi Marka Kuchcińskiego, który – w związku z informacjami o jego lotach służbowych – podał się do dymisji.

W głosowaniu udział wzięło 419 posłów, za kandydaturą Witek było 245 posłów. Kandydaturę obecnej wicemarszałek izby Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO-KO) poparło 135 posłów, a wiceszefowej PSL Urszuli Pasławskiej – 29 posłów.

W piątek Kancelaria Prezydenta podała, że prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów i z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Witek zastąpi na stanowisku marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jej miejsce na fotelu szefa MSWiA ma z kolei zająć koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

 

Autor: K. Kostrzewa (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urszula Pasławska, Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Blońska, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Andrzej Maciejewski odchodzi z Kukiz’15. Do marszałka sejmu wpłynęła rezygnacja

Andrzej Maciejewski zrezygnował z członkostwa w Klubie Poselskim Kukiz’15. Dzisiaj do sekretariatu Marszałka Sejmu RP wpłynął dokument. Andrzej Maciejewski jest posłem na Sejm VIII kadencji z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV