Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk miodem płynący

Festyn „Pszczoła i miód’, fot. Łukasz Węglewski

47 miodów wzięło udział w konkursie podczas Regionalnego Święta Miodu w Ełku.

Jury uznało, że najlepszy miód lipowy pochodzi z Gospodarstwa Pasiecznego Mostkowo, gryczany z Mazurskiej Pasieki. W kategorii miód wielokwiatowy oraz odmianowy zwyciężyła Małgorzata Kmita, a w kategorii miód rzepakowy Bartnik Mazurski.

Gospodarstwo Pasieczne Bartnik Mazurski ma też w swojej ofercie miody o niecodziennych smakach – mówi Magdalena Dąbek. Firma produkuje miód z cynamonem oraz z imbirem najbardziej ceni sobie jednak tradycyjny miód lipowy. W tym regionie jest bardzo dużo starych lip i miód z nich jest aromatyczny.

W konkursie na najlepsze ciasto z miodem stratowało osiem osób. Wygrał Miodowy puszek Moniki Myszczyńskiej. Ciasto było robione „z głowy» . Był to biszkopt z miodem z miodową polewą, masa z miodem, migdały i orzechy.

Regionalne Święto Miody było ostatnią z cyklu imprez promujących naturalną żywność organizowanych przez samorząd województwa i samorządy lokalne. (mzbroż/łw)

Regionalne Święto Miodu w Ełku, fot. Małgorzata Zbrożek

Regionalne Święto Miodu w Ełku, fot. Małgorzata Zbrożek

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiemy, kto otrzymał boxy

W Olsztynie zakończył się "Blue Box Festival", czyli Ogólnopolski Przegląd Cyfrowej Scenografii Filmowej i Efektów Specjalnych. W stolicy Warmii i Mazur swoje umiejętności prezentowali czołowi polscy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV