Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elewarr wychodzi do rolników. „Przez wojnę na Ukrainie wzrośnie zainteresowanie zbożem”

Fot. J. Sulecki

Zbliżający się skup zbóż, kukurydzy i rzepaku oraz działalność spółki Elewarr były tematem spotkania z rolnikami z Pieniężna i okolic. Nadzór nad spółką sprawuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Prezes spółki zajmującej się magazynowaniem i przechowywaniem zbóż Daniel Alain Korona podkreślał, że firma będzie obserwowała rynek i starała się być elastyczna.

Przyjęliśmy taką strategię. Musimy się elastycznie dostosować do rynkowego otoczenia. Nasi prywatni konkurenci prowadzą coraz bardziej agresywną politykę, dlatego postanowiliśmy bezpośrednio wyjść do rolnika.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

W odpowiedzi na zmieniającą się sytuację na rynku skupu zbóż, Elewarr chce podnieść jakość oferowanych usług. Jak mówił dyrektor malborskiego oddziału firmy Hubert Grzegorczyk na prośbę rolników takich spotkań będzie więcej.

Dostawaliśmy sygnały od rolników, że chcieli się z nami spotkać, porozmawiać oraz zdobyć przydatne informacje tuż przed skupem zboża.

00:00 / 00:00

Obecny na spotkaniu poseł PiS Zbigniew Babalski podkreśla rolę magazynowania zboża w celu zapewnienia ciągłości dostaw żywności.

Jest to jeden z większych Elewarrów. Służy przede wszystkim celom komercyjnym, ale jest potrzebny także na rezerwy strategiczne.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Poseł PiS Leonard Krasulski przekonywał, że w związku z wojną na Ukrainie zainteresowanie skupem zbóż będzie rosło.

Lepiej spotykać się z rolnikami przed faktem, czyli przed rozpoczęciem skupu. Można przewidzieć, że wzrośnie zainteresowanie zbożem ze względu na sytuację, jaka jest na Ukrainie.

00:00 / 00:00

Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek w elewatorze znajdującym się w Bartoszycach.

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzepak, rolnicy, Pieniężno, rolnik, zboże, kukurydza, Elewarr, skup zboża, skup zbóż
Teoria i praktyka. Dni Pola w powiecie bartoszyckim

II Warmińsko-Mazurskie Dni Pola dziś w powiecie bartoszyckim. - Przygotowaliśmy tradycyjnie dwie części spotkania - teoretyczną i praktyczną - mówi Paulina Karaszkiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV