Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elektryczne autobusy z bezpłatnym internetem? Olsztyn stawia na ekologię

Fot. P. Getka

Władze Olsztyna planują zakup autobusów elektrycznych oraz tramwajów wraz z niezbędną infrastrukturą. Jak informuje Urząd Miasta, to kolejna inwestycja, która ma poprawić komfort pasażerów.

Główne założenia projektu pod nazwą „Poprawa Mobilności Miejskiej Ekotransport w Olsztynie” zakładają zakup 20 autobusów elektrycznych, budowę stacji ładowania na pętlach i przystankach autobusowych, zakup 6 tramwajów i przebudowa dojść pieszych do przystanków wraz z nasadzeniami zieleni.

Właśnie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z programu Polska Wschodnia. Nasz projekt jest rozpatrywany w formule pozakonkursowej. Zabiegamy o dofinansowanie o wartości około 200 milionów złotych. Dodatkowo zakładamy, że około 90 milionów dołożymy z własnej kasy

– poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodał, że projekt stawia na podniesienie komfortu korzystania z komunikacji publicznej oraz na ekologię.

W Olsztynie przybędzie też przystanków wyposażonych w biletomaty i tablice informacji pasażerskiej. Przewidziano montaż kamer przystankowych oraz routerów 5G w pojazdach.

To inwestycje w poprawę komfortu korzystania z komunikacji miejskiej w Olsztynie. Pod koniec ubiegłego roku zakończył się projekt budowy II linii tramwajowej, który zakładał przede wszystkim budowę ponad 6 kilometrów linii tramwajowej. Obejmował także budowę zajezdni tramwajowej, zakup 12 nowych tramwajów i szereg udogodnień dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Fot. P. Getka

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Libudzka/PAP

Więcej w tramwaj, internet, autobus, komunikacja, ekologia
Od czwartku nie pojedziesz tramwajem na Jaroty

W związku z naprawą nawierzchni na skrzyżowaniu Witosa/Janowicza w Olsztynie czasowo zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 1 i 2. Tramwaje nie będą jeździły od około godz....

Zamknij
RadioOlsztynTV