Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanie wygrali prestiżowe regaty na Bałtyku

Załoga Apollo Sails 2 Easy z Elbląga zdobyła przechodni puchar Srebrnego Dzbanka. Fot. Grzegorz Pławecki

Elblążanie wygrali regaty SailBook Cup na Morzu Bałtyckim.

Załoga Apollo Sails 2 Easy pod dowództwem Tomasza Makowskiego zdobyła przechodni puchar Srebrnego Dzbanka. Sailbook Cup to najdłuższe regaty w Polsce i drugie w akwenie Morza Bałtyckiego, w których uczestnicy mają do pokonania 600 mil.

Tomasz Makowski nie kryje zadowolenia i przyznaje, że dla całej załogi były to najważniejsze regaty w sezonie. – To, czego można nauczyć się na morzu, nie zawsze można nauczyć się na mniejszych akwenach. Jest inna fala i jachty osiągają inne prędkości – wyjaśnia sternik jachtu Apollo Sails 2 easy.

00:00 / 00:00

Wynik cieszy tym bardziej, że na trasie regat elblążanie walczyli nie tylko z rywalami, ale także z uszkodzeniami i awariami. – Podczas silnego wiatru zepsuł nam się roler foka, to nasza najpoważniejsza awaria – dodaje Tomasz Makowski

00:00 / 00:00

Zakończenie regat i wręczenie nagród odbędzie się jesienią w Elblągu. Impreza będzie połączona z podsumowaniem sezonu żeglarskiego na Zalewie Wiślanym.

Załoga Apollo Sails 2 Easy z Elbląga zdobyła przechodni puchar Srebrnego Dzbanka. Fot. Grzegorz Pławecki

(ao/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Bałtyk, regaty, Tomasz Makowski, puchar, Morze Bałtyckie, SailBook Cup
Policjanci przyjrzą się kibicom drugoligowej Olimpii Elbląg

Rozgrywki wiosenne były bezpieczne, a w przyszłym sezonie trzeba przyjrzeć się meczom w Elblągu - tak w skrócie brzmi podsumowanie spotkania zespołu do spraw bezpieczeństwa imprez...

Zamknij
RadioOlsztynTV