Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanie oddali hołd Żołnierzom Wyklętym

Fot. Aleksandra Żyła

Oddali część żołnierzom, którzy zginęli walcząc o naszą wolność i niepodległość. W Elblągu po raz pierwszy odbył się marsz Żołnierzy Wyklętych.

Jego uczestnicy i organizatorzy podkreślali, że pamięć o bohaterach polskiego podziemia musi być wciąż żywa. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Elbląga spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Żołnierzy Wyklętych.

Posłuchaj relacji Anety Puzdrowskiej

00:00 / 00:00

Fot. Aleksandra Żyła

W trakcie przemarszu odbyła się zbiórka pieniędzy organizowana dzięki współpracy z Fundacją im. Karola Wielkiego. To druga tego typu zbiórka podkreśla organizator marszu Jacek Girwatowski

00:00 / 00:00

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił, w 2011 roku, parlament w hołdzie bohaterom, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Podobne marsze pamięci zorganizowano w wielu miejscach kraju, a główne uroczystości odbędą się 1 marca.

 

(apuzd/bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, żołnierze wyklęci
Bartoszyce pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

W Bartoszycach rozpoczynają się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kolejnych dniach w programie przewidziano m.in. wystawę, grę uliczną, recital oraz pokaz filmu pt. "Inka". Będą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV