Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie wydarzenia trafiły do Księgi Rekordów Polski

„Najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek” oraz „Najwięcej osób śpiewających pieśń patriotyczną” to dwa elbląskie wydarzenia, które trafiły do Księgi Rekordów Polski 2019.

Do stworzenia łańcucha wykorzystano 227974 sztuk nakrętek o łącznej wadze 421 kg. Za przygotowanie łańcucha odpowiadało dziewięcioro pracowników organizatora akcji – Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przygotowanie łańcucha, czyli połączenie wcześniej powstałych kawałków, zajęło aż dziesięć pełnych godzin.

Rekordowe śpiewanie Roty zostało poprzedzone tak zwanym rozśpiewaniem poprowadzonym przez dyrygent chóru Cantata – Martę Drózda-Kulkowską, która również dyrygowała podczas próby bicia rekordu Polski. W wielkim śpiewaniu udział wzięli zarówno mieszkańcy miasta, jak i władze miejskie profesjonalni chórzyści i harcerze z elbląskiego hufca ZHP.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Socha/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Księga Rekordów Polski, Najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek
Ulice w centrum Elbląga doczekają się remontu. Drogowcy zapowiadają utrudnienia

Niebawem szykują się utrudnienia w centrum Elbląga. Miasto planuje remont dwóch ważnych ulic - alej Tysiąclecia i Grunwaldzkiej. Remont tej drugiej wymusza budowa aktywnego przejścia dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV