Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie seminarium duchowne organizuje spotkania biblijne

Interpretacja biblijnych tekstów oraz poznawanie historycznej archeologii i geografii Nowego Testamentu – między innymi tych zagadnień dotyczą spotkania Elbląskiej Szkoły Biblijnej.

To inicjatywa organizowana przez miejscowe seminarium duchowne, której celem jest zaproszenie do lektury Pisma Świętego przez osoby świeckie – podkreślił wykładowca seminarium oraz jeden z prowadzących spotkania, ks. dr Zbigniew Grochowski.

Tematyka jest rozmaita. Każdy z wykładowców ma swoją osobistą propozycję. Ja mogę wspomnieć o swoim zaangażowaniu, które polega na podejmowaniu zagadnienia tak zwanego wprowadzenia ogólnego do Pisma Świętego. Składają się na nie między innymi kanon Biblii, kwestie papirusów, języków w których powstawała, czy hermeneutyki (…).

00:00 / 00:00

Elbląska Szkoła Biblijna odbywa się raz w miesiącu od listopada do czerwca. Każde ze spotkań składa się z wykładów oraz ćwiczeń, mających na celu aktywne uczestnictwo słuchaczy.

Wstęp na spotkania jest wolny.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

Przeczytaj poprzedni wpis:
Powstała multimedialna mapa dziejów Ruchu Polskiego w regionie. W pracach pomagali uczniowie

Uczniowie z regionu włączyli się w tworzenie multimedialnej mapy, pokazującej dzieje Ruchu Polskiego na Warmii, Mazurach i Powiślu. Wykonali współczesne fotografie miejsc pochówków polonijnych działaczy. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV