Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szuka wykonawcy farmy fotowoltaicznej
EPEC modernizuje swoje źródła energii i odchodzi od węgla. Ciepło i prąd muszą być produkowane w sposób bezpieczny dla środowiska, czyli za pomocą odnawialnych źródeł energii.
Spółka wybrała kogenerację opartą na gazie, zgodnie z przyjętą na najbliższe lata strategią.
Farma będzie produkować energię elektryczną na potrzeby spółki, do zasilania węzłów ciepłowniczych bądź do napędzania pomp ciepła, które trafi do sieci i do mieszkańców
– wyjaśnia prezes Andrzej Kuliński.
Farma powstanie na obrzeżach miasta, na terenie Terkawki. Modernizacja kosztować będzie 70 mln złotych. Farma fotowoltaiczna ma powstać do końca przyszłego roku.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska












![Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM] Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2FSFEJEmnL.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










