Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie hospicjum pomaga dzieciom uwierzyć w siebie

Elbląskie Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak i Biblioteka Elbląska organizują cykl spotkań pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”.

Akcja polega na tym, że znani elblążanie czytają dzieciom bajki, których bohaterowie są w ich wieku, są sami i potrafią – jak to w bajce – wybrnąć z najgorszych opresji.

– W życiu tak łatwo nie jest, dlatego po raz kolejny kampania hospicyjna jest poświęcona problemowi osierocenia – wyjaśnia Anna Podhorodecka z hospicjum.

00:00 / 00:00

Akcja jest częścią kampanii „Hospicjum to też życie”.

Dziś w bibliotece elbląskiej bajkę pt. Kopciuszek przeczytali dyrektorka Hospicjum Elbląskiego Wiesława Pokropska i prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Do 4 grudnia odbędą się jeszcze trzy spotkania. 24 listopada fragmenty „Pippi Pończoszanki” przeczyta nasza redakcyjna koleżanka Mira Stankiewicz.

(mstan/bsc)

Więcej w Elbląg, dzieci, hospicjum, sieroty
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

To największe na świecie „święto przedsiębiorczości”, które ma zachęcać młodych ludzi do podejmowania biznesowych inicjatyw. Projekt Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim realizowany jest przez Stowarzyszenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV