Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Elbląski PiS wybrał delegatów na zjazd krajowy

Fot. Ł.Sadlak

Elbląski Okręg Prawa i Sprawiedliwości wybrał swoich delegatów na listopadowy Kongres Krajowy. O wybór mogli zabiegać wszyscy działacze partii.

Zgłoszonych zostało 20 kandydatur, spośród których uczestnicy Zjazdu Okręgowego mogli wybierać swoich przedstawicieli. Pojadą oni i tzw. wiryliści, czyli osoby pełniące funkcje w partii, czyli prezes okręgu, posłowie i senator. W sumie to 15 osób – wyjaśnia prezes okręgu Leonard Krasulski.

Jak dodał Karol Motyka, przewodniczący komitetu terenowego PiS w Braniewie, wybrano ludzi w różnym wieku, reprezentujących wiele zawodów.

00:00 / 00:00

Delegaci z okręgu elbląskiego chcą na Kongresie Krajowym PiS przedstawić m.in. jeden z głównych problemów regionu, czyli sprawę mieszkańców dawnych PGR-ów.

00:00 / 00:00

W składzie delegacji okręgu elbląskiego, zgodnie z regulaminem znaleźli się także wszyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, wicewojewoda Sławomir Sadowski i były poseł Adam Ołdakowski.

Kongres PiS ma się odbyć 7 listopada. W jakiej formie – nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. Wybory delegatów w Okręgu Elbląskim PiS odbyły się w wyjątkowych warunkach, z zastosowaniem obostrzeń sanitarnych. Przedstawiciele powiatów głosowali zapraszani na wyznaczone godziny, by na sali było mniej niż 10 osób.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV