Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski „Medyk” świętuje 65-lecie istnienia

Szkoła Policealna im. Romanowskiej w Elblągu ma 65 lat

Niebezpieczne związki – to hasło dwudniowej konferencji, którą przygotowała Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.

Placówka świętuje 65-lecie istnienia. W tym czasie przeszła od kształcenia pielęgniarek po placówkę publiczną dla osób dorosłych.

Na jubileusz popularny ”Medyk” zamiast akademii przygotował konferencję na temat współczesnych zagrożeń. Pierwsza jej część odbywa się w Ratuszu Staromiejskim, jutro (20 maja) obrady przeniosą się do siedziby szkoły. Radio Olsztyn jest patronem konferencji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Niebezpieczne związki – to hasło konferencji, którą z okazji jubileuszu istnienia przygotowała Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

– Szkoła musi zgłębiać różne sfery, także te dotyczące różnych zagrożeń, dlatego temat spotkania dotyczy zarówno zagrożeń fizycznych jak i psychicznych – wyjaśnia Joanna Szadur-Cydzik z „Medyka”.

Uczestnicy konferencji rozmawiają o handlu ludźmi, cyberprzemocy i ryzykownych związkach seksualnych. Jednak głównym tematem pierwszego dnia konferencji jest problem depresji.

– Nie jest to modna choroba, ale prawdziwy dramat cierpiących na nią osób – podkreśla dr wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii Lech Gadecki.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie dbaniu o zdrowie psychiczne i połączony będzie z Dniem Otwartym Medyka.

Szkoła Policealna im. Romanowskiej w Elblągu obchodzi 65-lecie

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, jubileusz, Medyk
Dary dla polskich szkół na Litwie

Sprzęt audio i komputerowy, książki, pomoce dydaktyczne i żywność trafią z Olsztyna do trzech polskich szkół na Litwie. Zbiórkę zorganizował Związku Piłsudczyków RP na prośbę Polaka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV