Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska szkoła świętuje jubileusz. Placówka otrzymała patrona

Fot. www.zsz1.elblag.eu

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu obchodzi dziś podwójne święto – uroczystości związane z 75 . rocznicą powstania szkoły i nadanie placówce imienia Sybiraków.

Jak wyjaśnia dyrektor Beata Tuzimek, szkoła przeszła wiele przeobrażeń w tym czasie, ale wciąż uczy w najbardziej poszukiwanych zawodach.

Teraz to 11 specjalności, w historii szkoły było ich ponad 30. Placówka pięć razy zmieniała lokalizację i siedem razy nazwę

– mówi dyrektor Tuzimek.

00:00 / 00:00

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 mieści się teraz przy ulicy Robotniczej 173, w budynkach dawnej szkoły podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2, które miało imię Sybiraków.

Teraz odziedziczy je Branżowa Szkoła I stopnia wchodząca w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

– zaznacza dyrektor.

00:00 / 00:00

Szkoła kształci w zawodach technicznych m.in. związanych z motoryzacją oraz w zakresie odlewnictwa i obróbki skrawaniem. W związku z ograniczeniami pandemicznymi uroczystości w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu miały charakter zamknięty.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, święto, Sybiracy, jubileusz, patron
Nauka zdalna i hybrydowa. Które szkoły na Warmii i Mazurach tak pracują?

W woj. warmińsko-mazurskim w piątek zdalnie pracują dwie szkoły – średnia w Elblągu i podstawowa w Mikołajkach – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. 18 innych...

Zamknij
RadioOlsztynTV