Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska SP 15 wyróżniona w programie Wód Polskich

Elbląska Szkoła Podstawowa nr 15 wyróżniona za aktywność w programie edukacyjnym Wód Polskich „Aktywni Błękitni, szkoła przyjazna wodzie”.

Wzięło w nim udział ponad 15 tysięcy uczniów szkół podstawowych w trzech województwach: pomorskim, kujawsko-pomorski m i warmińsko-mazurskim. Dzieci uczyły się tego, na czym polega gospodarka wodna. To wcale nie jest dla nich trudne, choć z powodu epidemii część zajęć odbywała się zdalnie – zapewnia koordynatorka programu Ewa Wiśniewska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

70 najbardziej aktywnych szkół otrzymało certyfikat „Szkoły Przyjaznej Wodzie”. 20 placówek, wśród nich elbląska „15”, dostało nagrody i wyróżnienia. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa podsumowanie programu z udziałem uczestników i patronów musiało być przeprowadzone zdalnie. We wrześniu Wody Polskie planują kolejną edycję programu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w program, Szkoła Podstawowa nr 15, Wody Polskie, Aktywni Błękitni
Na Warmię i Mazury trafią 4 miliony złotych. Program „Moja Woda” ma pomóc w walce z suszą

Program jeszcze się nie rozpoczął, ale już wzbudza ogromne zainteresowanie. Program „Moja Woda" to inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 100...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV