Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska drogówka skontroluje autokary w stałym punkcie. Będzie działał przez całe wakacje

Fot. Adobe Stock

Elbląska policja przez całe wakacje będzie gotowa do przeglądu autobusów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wypoczynek. Kontrole odbywać się będą w dwóch formach.

Pierwsza to tradycyjna – w miejscu zbiórki wycieczki – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji:

Chodzi głównie o usprawnienie kontroli drogowych autokarów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą na wycieczki. Organizatorzy, chcąc, aby policja dokonała kontroli przed wyjazdem, powinni to zgłaszać telefonicznie wówczas patrol przyjedzie np. pod szkołę.

00:00 / 00:00

Będzie też stały punkt czynny od poniedziałku do piątku. Codziennie w godzinach porannych na autobusy będzie czekać tam patrol:

Tam policjanci ruchu drogowego sprawdzą trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania, a także wyposażenie i stan techniczny autokaru. Funkcjonariusze są przygotowani na sprawdzenie nawet kilkunastu autokarów dziennie.

00:00 / 00:00

Ten stały punkt mieścić się będzie na parkingu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy alei Grunwaldzkiej. Ruszy 1 lipca i będzie działał do końca wakacji.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, dzieci, młodzież, autokar, wycieczka, kontrola drogowa
Dramat seniora z Olsztyna. Dał się oszukać metodą „na policjanta” i stracił oszczędności

Dramatyczna relacja seniora z Olsztyna, który stracił oszczędności życia, bo dał się oszukać metodą "na policjanta". 83-letni Mirosław wyrzucił przez balkon około 40 tysięcy złotych, bo...

Zamknij
RadioOlsztynTV