Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska biblioteka wychodzi w plener i promuje czytanie wśród najmłodszych

Fot. pixabay.com

Elbląska biblioteka organizuje zajęcia dla rodzin na osiedlach i w parkach. Biblioteczne podwórka są organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i pracowników wszystkich filii bibliotecznych w Elblągu.

Bibliotekarze z Elbląga promują czytanie książek. Dla dzieci oraz ich rodziców organizują zajęcia w plenerze, w centralnych miejscach osiedli, blokowisk oraz w miejskich parkach. Dzięki temu rodziny mogą wspólnie spędzić czas – zaznacza Jolanta Karmowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu:

Najważniejsze, aby rodzic mógł spędzić czas z dzieckiem. Chcemy zaciekawić mieszkańców różnego rodzaju grami.

Podczas każdego spotkania na uczestników czeka ponad sto książek, a jeśli jakaś spodoba się dziecku – będzie mogło ją zabrać do domu. Organizatorzy akcji liczą, że podczas tego typu otwartych spotkań uda się zachęcić najmłodszych do czytania i do odwiedzania biblioteki.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biblioteka, promocja, plener, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
„Radio gra” przez cały rok :-) Posłuchaj wakacyjnego przeboju Radia Olsztyn

„Radio gra” to nasza muzyczna propozycja na lato. Lekka, słoneczna, rytmiczna. Idealna na wakacyjne party na plaży. Piosenkę stworzył radiowy duet: Wioleta Zalewska-Szmit i Dominik Chowaniec,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV