Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Elbląscy policjanci podsumowali miniony rok

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Policjanci z Elbląga podsumowali ubiegły rok swojej służby w mieście i na terenie całego powiatu elbląskiego. W roku 2022 odnotowali ponad cztery tysiące przestępstw, prawie trzy tysiące z nich to te o charakterze kryminalnym.

Ich wykrywalność ogółem wyniosła prawie 67 procent, ale w kategorii najpoważniejszych, np. bójek i pobić to 100 procent, uszkodzeń ciała – 97 procent, a w kategorii rozbojów – 94 procent. Ponad 330 sprawców zatrzymanych zostało na gorącym uczynku.

Policjantów nie brakuje na drogach i ulicach. Średnio sprawdzają oni trzeźwość ponad 160 kierowców, podejmują też średnio każdego dnia ponad 68 interwencji

– podkreślił nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Jest też smutna statystyka, bo ubiegłym roku elbląska policja odnotowała 73 wypadki drogowe, w których zginęło siedem osób, a rannych było ponad osiemdziesiąt.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policja, Rok
Oszukali kilkadziesiąt osób z całej Polski. Fikcyjne ogłoszenia wstawiali w internecie

Wyłudzając pieniądze na portalach internetowych oszukali kilkadziesiąt osób w całym kraju. Trzy osoby zatrzymano w Olsztynie. Wystawiali ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów oraz oferowali usługi remontowe i...

Zamknij
RadioOlsztynTV