Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy policjanci podsumowali czas świąt


Ponad 1000 skontrolowanych kierowców, 255 interwencji, żadnych poważnych utrudnień w ruchu i śmiertelnych wypadków – policjanci podsumowali świąteczny weekend w Elblągu i okolicach miasta.

– To był spokojny czas – ocenia Jakub Sawicki z elbląskiej komendy miejskiej – policjanci wylegitymowali 622 osoby i przeprowadzili 255 interwencji – głównie w domach i na ulicach. Do izby wytrzeźwień trafiło 46 mężczyzn.

00:00 / 00:00

Policjanci pouczyli 65 osób. Zatrzymali też 5 poszukiwanych.

Były 23 niegroźne stłuczki i jeden wypadek, w którym obrażenia odniosła piesza. Do zdarzenia doszło w sobotę (15 kwietnia) w Elblągu przy ulicy Czerwonego Krzyża. Kierowca audi potrącił 43-letnią kobietę. Nie odniosła poważnych obrażeń. W szpitalu została opatrzona i zwolniona do domu. Kierowca i piesza byli trzeźwi.

Zatrzymano jednak 7 pijanych kierowców. Rekordzista uczestniczył w kolizji na ul. Niepodległości w Elblągu. 63-letni kierowca skody fabia miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z Elbląga nie odnotowali incydentów związanych z polewaniem wodą.

 

(KMP Elbląg/J.Golon/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Elbląg, policja, Wielkanoc, podsumowanie, pijani kierowcy, interwencje, kolizje
Jak olsztynianie spędzali drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy?

Drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy w Olsztynie  to okazja, by w rodzinnym gronie wybrać się na spacer. Wielu mieszkańców wybrało się na Plażę Miejską. W poniedziałkowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV