Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg w strefie zagrożenia ptasią grypą

Ptasia grypa. Fot Łukasz Węglewski

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina, że Elbląg jest w strefie zagrożenia ptasią grypą.

Ogniska tej choroby zostały odkryte w sąsiednich gminach, dlatego miasto musi zastosować się do surowych zasad sanitarnych, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa.

Obostrzenia dotyczą właścicieli gołębi i ptactwa domowego, którzy mają takie stada w ogrodach czy na działkach. Gołębiarze nie mogą brać udziału w targach i wystawach, ani organizować lotów treningowych.

Alicja Czebiołko, szefowa inspekcji weterynaryjnej w Elblągu przypomina hodowcom o konieczności zgłoszenia hodowli, ponieważ w razie padnięcia ptaków nie dostaną oni rekompensaty za straty, a obszar zagrożony to niemal całe miasto.

00:00 / 00:00

Obostrzenia wprowadzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu obowiązują do 16 maja. W granicach miasta jest kilkanaście gospodarstw rolnych. Nie wiadomo ile jest hodowli ptaków ozdobnych , gołębi czy małych stad drobiu.

Elbląg jest w strefie zagrożenia ptasią grypą

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ptasia grypa
Elbląskie fontanny czekają na zgodę na uruchomienie

Elbląskie fontanny przeszły konieczne przeglądy techniczne i są gotowe do uruchomienia. Zwykle były włączane na majowy weekend, ale teraz tak się nie stanie. Elblążanie czekają na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV