Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg szykuje się do ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego. „Liczymy na kreatywność mieszkańców”

Panorama Elbląga. Fot. fotolia.pl

Można już zgłaszać propozycje do 8. edycji Budżetu Obywatelskiego w Elblągu. Wcześniej warto jednak zapoznać się z nowymi zasadami, które wprowadzone zostały do regulaminu – tłumaczy wiceprezydent Janusz Nowak.

Wojewoda warmińsko-mazurski zakwestionował sprawę tego, kto może brać udział w Budżecie Obywatelskim. Teraz mogą to być elblążanie, niekoniecznie tylko osoby zameldowane w mieście.

00:00 / 00:00

W tym roku z Budżetu Obywatelskiego wyłączone są szkoły i przedszkola oraz tereny przy tych placówkach. Ale pomysły na inwestycje dla dzieci i młodzieży mogą składać też najmłodsi elblążanie. Do kreatywności zachęca Marzena Maj z elbląskiego ratusza, która apeluje o pomysły zupełnie inne niż te zgłaszane do tej pory.

00:00 / 00:00

W tym roku Elbląg przeznacza na pomysły mieszkańców ponad 3,1 miliona złotych. Po pół miliona na każdy z pięciu okręgów wyborczych, a na inwestycje ogólnomiejskie ponad 600 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, Elbląg był pierwszym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, jednym z pierwszych w Polsce, które wprowadziły w 2012 roku budżet partycypacyjny. Była to inicjatywa ponad podziałami ówczesnych klubów radnych PO i SLD.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budżet obywatelski, Janusz Nowak, propozycje
Wykluczenie komunikacyjne i brak tanich mieszkań. Rzecznik Praw Obywatelskich podsumował spotkania z mieszkańcami Warmii i Mazur

Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się z mieszkańcami Olsztyna. To część cyklu regionalnych spotkań rzecznika. Do biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie wpływa rocznie 27 tysięcy skarg...

Zamknij
RadioOlsztynTV