Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg szuka kandydata na nowego komendanta straży miejskiej. Dotychczasowy, po 22 latach, odchodzi na emeryturę

Po 22 latach od jej powołania w 1997 roku, na emeryturę odchodzi Jan Korzeniowski, który tworzył tę służbę i od początku nią kierował. Formalnie pracuje do lipca. Kandydaci na stanowisko komendanta mają jeszcze tydzień na składanie podań o pracę.

Straż Miejska w Elblągu została powołana w drugiej kadencji samorządu. Jej działalność budziła wiele kontrowersji, był nawet zamiar likwidacji tej służby. Wielokrotnie zmieniała się ustawa regulująca pracę strażników miejskich,

Katalog zadań jest spory: od bezpieczeństwa, przez ochronę środowiska i sprawy porządkowe

– przypomina komendant Jan Korzeniowski.

Kandydat na szefa miejskiej formacji musi spełniać szereg formalnych warunków, jeden z podstawowych to wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności: bezpieczeństwo publiczne lub zarządzanie, administracja czy prawo.

Przez 22 lata zmieniał się charakter działalności straży miejskiej. W ubiegłym roku na 3,5 tysiąca interwencji ponad tysiąc dotyczyło kwestii bezpieczeństwa na drogach, tyle samo łamania porządku publicznego i około 700 utrzymania ładu i czystości. Interwencje skończyły się wydaniem około 200 mandatów i kilkunastu wniosków do sądu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, straż miejska
Concordia Elbląg triumfatorem Wojewódzkiego Pucharu Polski

Występujący jeszcze w ForBet 4. lidze podopieczni Łukasza Nadolnego rozbili w decydującym meczu 3-ligowy Znicz Biała Piska 5:2. Bramki dla pokonanych zdobyli: Karol Kosiński i Mateusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV