Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Elbląg skromniej niż zwykle świętuje Dzień Papieski

Fot. Strona internetowa – swjerzy.elblag.pl

W programie jest tylko msza i kameralny koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W tym roku biskup elbląski nie przyzna nagrody TUUS, którą od kilkunastu lat honoruje osoby lub instytucje zaangażowane w pomoc innym z duchem nauczania papieża Jana Pawła II.

W jubileuszowej 20. edycji Dnia Papieskiego w kościele Miłosierdzia Bożego w Elblągu będzie ograniczona liczba gości. To z powodu epidemii i konieczności zadbania o bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że w uroczystości wezmą udział wszyscy laureaci TUUS-a, dla których Elbląska Orkiestra Kameralna zagra utwory z polskich filmów, tak lubiane przez Jana Pawła II i miłe wszystkim Polakom

– tłumaczy ks. Piotr Towarek, rzecznik kurii Diecezji Elbląskiej.

00:00 / 00:00

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00.

Przypomnijmy, elbląski finał Dni Papieskich ma od lat uroczystą formę dużej gali. Jej głównym punktem jest wręczenia nagrody TUUS. Zazwyczaj w wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy ludzi.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tuus, Dzień Papieski, obchody
Dziś w Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Papieski

W Polsce każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o papieżu Polaku, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV