Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przygotowuje się do Biegu Piekarczyka. Na starcie stanie tysiąc osób. Będą też zawody dla dzieci

Ósmy Bieg Piekarczyka w Elblągu (26 czerwca 2016 r.). Fot. Aneta Puzdrowska

Wielkimi krokami zbliża się XI Elbląski Bieg Piekarczyka. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Impreza startuje już 2 czerwca. Główny organizator elbląski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował liczne atrakcje. Najważniejsze będzie jednak bieganie. Biegać będą mogli wszyscy niezależnie od wieku – podkreśla Natalia Szrama z elbląskiego MOSiR-u.

W zawodach Enduro Kid wystartuje 300 dzieci, natomiast na trasę biegu głównego wybiegnie 1000 zawodników, którzy będą mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle, a trasa poprowadzi m.in. malowniczymi uliczkami elbląskiej Starówki. W tym roku w czasie trwania imprezy będzie można wspomóc elbląskiego wolontariusza, Kamila, któremu do sprawnego przemieszczania się potrzebny jest rower typu handbike.

 

Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: B.Świerkowska- Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, rekreacja, bieganie
Nielegalny hazard na zmodyfikowanych automatach. W Elblągu oszuści próbowali przechytrzyć funkcjonariuszy celno-skarbowych

Organizatorzy nielegalnego hazardu próbowali ominąć obowiązujące przepisy. Nowe oszustwo odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga. Już wcześniej w Elblągu znajdowano i zatrzymywano komputery, laptopy i...

Zamknij
RadioOlsztynTV