Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przekłada modernizację targowiska

Fot. Łukasz Węglewski

Nie będzie drugiego etapu modernizacji miejskiego targowiska w Elblągu. Inwestycja przełożona została na 2015 rok. Powodem jest nie tylko brak pieniędzy, ale też niezadowolenie użytkowników,którzy uważają, że pogorszyły się ich warunki pracy.

W ubiegłym roku za 200 tysięcy złotych z miejskiej lasy przebudowana została część bazaru od ulicy Płk. Dąbka. Powstało tam między innymi 40 miejsc postojowych. Stało się to kosztem placu, na którym handlowali sprzedawcy warzyw. Część nich nie kryje niezadowolenia i uważa, że po zmianie lokalizacji stracili klientów i mają mniejsze dochody.

Monika Borzdyńska – rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. Fot. Łukasz Węglewski

Jak wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzeczniczka prezydenta Elbląga, zarządca targowiska czyli MOSiR chciał pogrupować handlowców tematycznie, ten pomysł nie został zaakceptowany. Stąd problemy z usytuowaniem stoisk.

W drugim etapie modernizacji mają m.in. powstać nowe zadaszone stoiska w miejsce istniejących. Ma być ich mniej niż obecnie. Z powodu przesunięcia o rok tych planów będzie przeprowadzona ponowna analiza potrzeb handlowców i możliwości spełnienia ich przez samorząd. Władze Elbląga liczą także na to, że w nowej transzy unijnych dotacji uda się zdobyć dofinansowywanie tych prac. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, targowisko
Zamknięto żeglugę na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg

Port Morski w Elblągu jest zamknięty dla statków i barek. Powodem jest całkowite zalodzenie Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg. Pływanie w tych warunkach nie jest możliwe,...

Zamknij
RadioOlsztynTV