Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg ponownie stolicą tańca. W weekend rusza Baltic Cup

Fot.balticcup.elblag/FB

W najbliższy weekend w hali sportowo widowiskowej w Elblągu będzie można oglądać zmagania tancerek i tancerzy podczas 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

Taniec to dyscyplina dla osób w każdym wieku – podkreśla Antoni Czyżyk, sędzia taneczny oraz dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, które jest organizatorem wydarzenia.

Będziemy podziwiać tancerzy w wieku 7-9 lat, ale również tancerzy dojrzałych. Zobaczymy osoby, które zakończyły już swoją aktywność zawodową i realizują swoje pasje. Chcemy sposób pokazać, że tańczyć można w każdym wieku.

00:00 / 00:00

– Tancerze z całego świata będą zmagali się w różnych kategoriach wiekowych prezentując tańce latynoamerykańskie i standardowe – tłumaczy Magdalena Czarnocka-Kaptur – wicedyrektor Światowida.

Mamy ponad 400 startów. Podczas imprezy prezentować się będą między innymi reprezentanci z Hong-Kongu, Wietnamu oraz Australii. Na turnieju tańca będzie można oglądać pięć tańców latynoamerykańskich – sambę, czaczę, rumbę, paso doble i jive. Z kolei z tańców standardowych również zobaczymy pięć tańców: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot oraz quickstep.

00:00 / 00:00

Radio Olsztyn objęło patronat medialny nad festiwalem.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, Elbląg
Muzyczna pocztówka będzie promować Elbląg

Bażantarnia, Galeria EL oraz Ścieżka kościelna – między innymi te miejsca znalazły się w klipie filmowym promującym miasto Elbląg. Pomysłodawcą muzycznej pocztówki jest pochodząca z Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV