Elbląg łączy instytucje sportowe

MOSIR będzie zarządzać stadionami miejskimi, halami sportowymi, lodowiskiem i basenami oraz zajmować się organizacją imprez sportowych. Fot. MOSIR Elbląg
Jest zgoda rady miasta w Elblągu na połączenie instytucji sportowych.
Po godzinnej dyskusji 23 z 25 elbląskich radnych zagłosowało za wprowadzeniem w życie propozycji prezydenta Elbląga.
– Centrum Sportowo-Biznesowe wejdzie w skład Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i będzie funkcjonować pod nazwą MOSiR – wyjaśnia wiceprezydent Bogusław Milusz.
Ośrodek będzie zarządzać stadionami miejskimi, halami sportowymi, lodowiskiem i basenami oraz zajmować się organizacją imprez sportowych. Hotele, parkingi i miejskie targowisko będzie administrowane przez Zarząd Budynków Komunalnych lub nowych operatorów. Nowa placówka będzie miała 90 pracowników. Z 45 pozostałych 14 znajdzie pracę w innych miejskich instytucjach, reszta odejdzie na emerytury. Zmiany rozpoczną się 1 kwietnia 2016 roku.
(mstan/bsc)



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




