Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg będzie miał ponownie miasteczko rowerowe

Fot. D. Grzymska

Elbląg po 10 latach będzie znowu miał miasteczko rowerowe, które posłuży najmłodszym mieszkańcom. Miasteczko zmieni jednak lokalizację z ulicy Robotniczej na ulicę Mickiewicza i będzie się mieścić w parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Oprócz placu do nauki jazdy będzie tam miejsce obsługi rowerzystów, wiata, stojaki i miejsce do serwisowania rowerów. Dawne miasteczko rowerowe przez wiele lat funkcjonowało przy ulicy Robotniczej obok kościoła Bożego Ciała. Dzieci mogły w plenerze uczyć się znaków i przepisowego poruszania się po drogach. Odbywały się tam konkursy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminy na kartę rowerową. Miasteczko zostało zamknięte na czas przebudowy sąsiadującej z nim ulicy. Potem wróciło w szczątkowej formie, nieprzypominającej wcześniejszego rozległego placu. Przez 10 lat upominały się o nie dzieci oraz dorośli.

Teraz jego budowa jest możliwa dzięki dużego programowi rewitalizacji przestrzeni parkowych w Elblągu, który dofinansuje Unia Europejska. Miasto ogłosiło przetarg, w którym szuka wykonawców miasteczka rowerowego i przebudowy ścieżek w parku generała.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Park
Życie kulturalne w szkolnych bibliotekach. Placówki dostały finansowe wsparcie

Zachęcanie do spędzania wolnego czasu z książką oraz poznawanie świata przez zabawę. Między innymi takie cele przyświecają beneficjentom Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025....

Zamknij
RadioOlsztynTV