Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekspresowo z Grudziądza do Olsztyna i Ełku

Droga ekspresowa ma cztery pasy

To będzie największa inwestycja drogowa na Warmii i Mazurach – powiedział dyrektor olsztyńskiego oddziały GDDKiA Mirosław Nicewicz na wieść o przeznaczeniu z budżetu państwa środków na budowę dwóch odcinków ekspresowych na trasie Grudziądz – Ełk.

Drogi ekspresowe są drogami szybkiego ruchu, mają cztery pasy i można na nich rozwijać prędkość do 120 km/h. Na Warmii i Mazurach termin finalizacji prac przewidywany jest w ciągu 5 – 8 lat. O sfinansowaniu tego projektu z budżetu poinformował w Radiu Olsztyn wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Posłuchaj relacji Mariusza Borsiaka

Na Warmii i Mazurach pierwszy odcinek drogi ekspresowej będzie przebiegał od węzła w Nowych Marzach koło Grudziądza do Ostródy drogą S5, po śladzie DK16. Drugi odcinek dotyczy DK16 i S16 od węzła Olsztyn-Południe w okolicach Tomaszkowa do Ełku i dalej do trasy Via Baltica.

Na wielu odcinkach tej trasy prace już są prowadzone. Teraz będą kontynuowane już w nowym standardzie.

 

(mbor/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga ekspresowa, Mirosław Nicewicz
Wiceminister finansów zapowiada połączenie Olsztyna z autostradą A1

Olsztyn będzie miał ekspresowe połączenie z autostradą A1 - zapowiedział Janusz Cichoń, wiceminister finansów. 13 października br. rząd ma przyjąć rozporządzenie modyfikujące sieć dróg krajowych w...

Zamknij
RadioOlsztynTV