Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekspresówką chcieli dojechać nad morze. Zatrzymała ich policja

Na drodze ekspresowej S7 na węźle Powierż policja zatrzymała czterech 18-letnich rowerzystów, którzy z Warszawy zmierzali do Władysławowa. Dalszą drogę cykliści pokonywali drogami serwisowymi.

Rowerzyści zostali zatrzymani około północy, a policję poinformowali kierowcy samochodów. Rowerzyści tłumaczyli, że wybrali się rowerami z Warszawy do Władysławowa. Zatrzymani mieli po 18 lat, pochodzili z Warszawy i Piaseczna. Każdy z nich dostał mandat. – Policjanci skierowali rowerzystów na drogę serwisową, którą dalej mogli jechać do celu – zapewniła w komunikacie policja.

Drogi ekspresowe to drogi o ograniczonej dostępności. Oznacza to, że po tego typu drodze nie mogą poruszać się piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. Wjazd na drogę pojazdem, dla ruchu którego droga ta nie jest przystosowana, to wykroczenie. Po drodze ekspresowej mogą poruszać się tylko pojazdy samochodowe. Za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 250 zł.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, wycieczka
Rowerzyści powodują coraz więcej wypadków. Problemem jest nieznajomość przepisów

Rowerzyści powodują coraz więcej wypadków i to paradoksalnie na ścieżkach rowerowych, które miały chronić ich przed niebezpieczeństwem w ruchu drogowym. Okazuje się, że nie znamy przepisów,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV