Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacja przez zabawę. Olsztyn zaprasza na piknik Love Rower

Olsztyński Park Centralny zamienił się w miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zaprasza miłośników rowerów do wspólnego spędzenia niedzieli podczas pikniku Love Rower.

Jak mówi Dagmara Ciesielska-Jasińska z Zarządu Dróg Wojewódzkich, atrakcje czekają na całe rodziny.

Rozmieszczone stanowiska symbolizują miasta powiatowe i układ geograficzny naszego województwa. Na każdym stoisku są zadania i wyzwania dla dzieci. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Dziecko na każdym stanowisku może poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerowych.

Na poszczególnych stacjach dzieci będą wykonywać zadania podczas, których poznają zasady bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych.

Chcielibyśmy aby w paradzie uczestniczyły osoby, które przyjadą  umundurowane. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, księży, strażaków, policjantów… Mogą pokazać, że do pracy również możemy dojechać rowerem.

Piknik w olsztyńskim Parku Centralnym rozpocznie się o godzinie 13.30. Na zakończenie, około godziny 17, zaplanowano rowerową paradę. Dodatkowo na scenie przy fontannie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne.
Piknik jest częścią VII Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowego, nad którym patronat objęło Radio Olsztyn.

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, bezpieczeństwo, rower, piknik, Park Centralny
Policja apeluje: przed przejściem dla pieszych wyłącz telefon, włącz myślenie

Elbląska policja odbiera zgłoszenia od kierowców, którzy obserwują niebezpieczne zachowania pieszych w okolicy przejść. Chodzi o lekceważenie przez nich przepisów i korzystanie z telefonów komórkowych w...

Zamknij
RadioOlsztynTV