Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Namiot tlenowy, rower w saunie, czyli Sebastian Rozwadowski przed Rajdem Dakar. Posłuchaj rozmowy

Sebastian Rozwadowski przed startem w Rajdzie Dakar 2018. Fot. M.Świniarski

„To marzenie nabrało wyraźnego kształtu, kiedy Krzysiek Hołowczyc zaczął startować w Dakarze, choć już wcześniej pasjonowałem się tą imprezą” – mówi olsztynianin Sebastian Rozwadowski, który 6. stycznia rozpocznie swój kolejny Rajd Dakar.
Za nim – kilka tygodni morderczych przygotowań, przed nim – ostatni tydzień treningów, święta, sylwester i podróż na drugi koniec świata. Olsztyński pilot rajdowy pojedzie z litewskim kierowcą Benediktasem Vanagasem. W rozmowie z Maciejem Świniarskim, nie ukrywał, że każdy start, to spełnienie jego marzeń.

Zaczęło się od kierowania samochodem dla mediów. Wtedy dopiero poczułem, czym jest ten rajd i wiedziałem, że chcę w nim wystartować.

Cz.1.: Posłuchaj o początkach Sebastiana z Rajdem Dakar i tego, w jakich warunkach kierowca i pilot podróżują po Ameryce Południowej.

00:00 / 00:00

Cz.2.: Jak czuje się Sebastian Rozwadowski po nocy spędzonej w namiocie tlenowym? Jak wymagające są przygotowania do Rajdu Dakar i ile czasu mu zajmują?

00:00 / 00:00

Cz.3.: Jak dakarowiec spędza Święta? Jak wyglądał sylwester Sebastiana Rozwadowskiego przed Dakarem 2017 w Paragwaju?

00:00 / 00:00

Cz.4.: Sebastian Rozwadowski o celach sportowych na Dakar 2018 oraz „litewskim Hołowczycu”, jakim jest Benediktas Vanagas.

00:00 / 00:00

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Dakar
Olsztynianin znów pojedzie w Rajdzie Dakar!

Litewsko-polska załoga ponownie wystartuje w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. W Wilnie przedstawiono  członków zespołu oraz samochód, którym  pojadą. Litewski rajdowiec Benediktas Vanagas, już po raz trzeci, wystartuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV