Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzisiaj mija termin składania wniosków o wsparcie w rządowym programie Senior Plus

Fot. fotolia

Dziś ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek o wsparcie w rządowym programie Senior Plus. To oferta dla samorządów, które chcą utworzyć lub poszerzyć ofertę Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. W projekcie budżetu na rok 2020 przewidziano 80 milionów złotych.

Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Wnioski wypełnia się w generatorze na stronie ministerialnej www.senior.gov.pl/. Przez ePUAP należy wysłać je do godziny 16.00. Jeśli samorząd wybierze drogę tradycyjną – papierową, to pod uwagę brana będzie data stempla pocztowego.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem. W minionym roku w naszym regionie dofinansowanie dostało 35 projektów, 15 na utworzenie i wyposażenie nowych miejsc, pozostałe na zapewnienie funkcjonowania istniejących placówek senior plus. Już wiadomo, że dzięki wsparciu w tym roku uruchomione będą 3 dzienne domy senior plus i 16 klubów, łącznie na 307 miejsc. Samorządy uzyskały na nie w sumie prawie 4 mln złotych.

Program jest ważny, ponieważ jest to oferta skierowana do seniorów, którzy mają dużo wolnego czasu. To oferta zapewnienia im wsparcia w codziennym życiu. Po prostu mają jeszcze bardzo dużo energii do działania, do spotykania się

– mówi Marcin Jastrzębski dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Urząd Wojewódzki w Olsztynie informuje, że wniosków na nowe projekty z ostatniej perspektywy finansowej nie brakuje. Do południa wpłynęło 46 zgłoszeń. Dodajmy jeszcze, że wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 lutego.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, wniosek, Urząd Wojewódzki, senior plus, klub seniora
Drobny gest, który ma ogromną moc. Świąteczne prezenty trafiły do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego

Pluszaki, gry i słodycze - pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na dzień przed Wigilią dostali prezenty od pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.  To drobny gest, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV