Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś Światowy Dzień Radia. Telewizja odwiedziła Radio Olsztyn, a my gościliśmy w studiu TVP3 Olsztyn. Zobacz FILM

Radio cały czas się zmienia. Posłuchaj rozmowy z radiowcem Robertem Lesińskim, który był gościem porannego programu Wstaje Nowy Dzień w TVP3 Olsztyn.

Światowy Dzień Radia obchodzone jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii. Święto proklamowało UNESCO na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. Pierwsze obchody odbyły się 13 lutego 2012.

Święto radia ma zwrócić uwagę na jego znaczenie środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie jak i w krajach rozwijających się.

Światowy Dzień Radia

Dziś Światowy Dzień Radia. Z tej okazji w studiu #WstajeNowyDzień gościliśmy Roberta Lesińskiego, dziennikarza Radio Olsztyn, który z rozgłośnią związany jest od 27 lat! Jak wygląda praca dziennikarza radiowego od kuchni? Czego można życzyć radiowcom? ⤵⤵⤵

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Czwartek, 13 lutego 2020

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w film, video, święto radia
Marcin Kazimierczuk: Jeżeli mamy przeciwdziałać skutkom klęsk żywiołowych to musimy się przygotować

Są pieniądze dla rolników, którzy chcą zrezygnować z hodowli świń i rozpocząć inną działalność – mówił w Porannych pytaniach dr Marcin Kazimierczuk, wicedyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału ARiMR....

Zamknij
RadioOlsztynTV