Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś przedostatnia w tym roku rozprawa w procesie byłego prezydenta Olsztyna

Proces byłego prezydenta Olsztyna toczy się za zamkniętymi drzwiami

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie rozpoczyna się przedostatnia w tym roku rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta miasta oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki.

Czesław Jerzy Małkowski został zatrzymany na początku 2008 roku. Trzy lata później ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. W 2015 roku ostródzki sąd skazał Małkowskiego na 5 lat więzienia i zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego.

Były prezydent został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych. Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu i usiłowania gwałtu, kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ostródzki sąd.

Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego toczyć się będzie w Olsztynie. Ostatnią rozprawę w tym roku zaplanowano na jutro.

P.Karpiszen / M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces
Wraca sprawa odszkodowania za linię tramwajową. Firma żąda od władz Olsztyna gigantycznej sumy

Przerwa w procesie trwa od ponad roku. Hiszpańska firma FCC miała wybudować w Olsztynie linię tramwajową. Za bardzo duże opóźnienia FCC została w 2013 roku wyrzucona...

Zamknij
RadioOlsztynTV