Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś niespodzianka dla najmłodszych! Trwa nasz Urodzinowy Tydzień z Kulturą

Fot. Ł. Sadlak

Jubileusz Radia Olsztyn to okazja do wspólnego świętowania. Dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy Urodzinowy Tydzień z Kulturą. Wczoraj spotkaliśmy się w kinie. Dziś najmłodszych zabraliśmy do Teatru Lalek na niezwykłą opowieść o dorastaniu.

Urodzinowy Tydzień z Kulturą to główna część jubileuszu. Ze słyszenia znamy się już 70 lat!

Wczoraj było Kino Helios i film „Orlęta. Grodno ‘39”, dziś spektakl „Fru – Fru” w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Przed słuchaczami kolejne atrakcje m.in. spektakl teatralny i koncert.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Środa 21 września

O godzinie 18 zapraszamy do Teatru im. Jaracza na jednoosobową farsę autorstwa węgierskiej pisarki Borbali Szabó „Lekarz na telefon”. To jedno z jej najbardziej znanych przedstawień.

Kilka słów o spektaklu

Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu złamanego klucza w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – wszystko przez telefon. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.

„Lekarz na telefon” to zwariowana, zabawna, świetnie napisana jednoosobowa farsa pełna aktualnych kontekstów, kpiąca z wielkomiejskich mód. W roli ginekologa w tarapatach występuje Dawid Dziarkowski.

Czwartek 22 września

Przygotowaliśmy też coś dla miłośników muzyki. W czwartek w murach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu zespołu Tre Voci. To artyści nowej generacji, trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Tre Voci od ponad 5 lat zachwyca publiczność na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce.

Przed publicznością wystąpi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Piątek 23 września

Widowisko z udziałem trzech tenorów uświetni również Galę Jubileuszową w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Rozpoczęliśmy Urodzinowy Tydzień z Kulturą Radia Olsztyn!

Partnerami Urodzinowego Tygodnia z Kulturą są Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto, Auto Idea Olsztyn oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, urodziny, jubileusz
Firma Szynaka Meble świętuje jubileusz. Zaczynała od małego zakładu

Gdyby była człowiekiem, mogłaby przejść na emeryturę. Firma meblarska Szynaka kończy 65 lat. Grupa Szynaka to obecnie jeden z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim. Firma zaczynała...

Zamknij
RadioOlsztynTV