Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś na wokandzie kolejna rozprawa oficerów oskarżonych o znieważenie policjantów. Żołnierze nie przyznają się do winy

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbędzie się rozprawa odwoławcza w sprawie trzech oficerów Wojska Polskiego oskarżonych o znieważenie oraz stosowanie gróźb i przemocy wobec giżyckich policjantów i strażnika miejskiego.

We wrześniu 2016 roku żołnierze – ubrani po cywilnemu – bawili się w giżyckim hotelu. Ponieważ byli pijani i nieodpowiednio się zachowywali, obsługa wezwała policję. W czasie interwencji policjanci zostali zaatakowani przez wojskowych.

Sąd zdecydował, że skazani Piotr B., Robert J. i Arkadiusz K. muszą zapłacić zadośćuczynienie dwóm policjantkom, policjantowi i strażnikowi miejskiemu, których znieważyli i wobec których stosowali przemoc i groźby. Arkadiusz K. został uznany również za winnego pobicia pracownika hotelu i musi zapłacić ponad 9,5 tysiąca złotych grzywny.

Zaraz po incydencie trzej oficerowie przestali być żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej, choć Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapowiadało usunięcie ich ze służby.

Oficerowie od początku nie przyznają się do winy. Z uwagi na fakt znieważenia pokrzywdzonych proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierz, rozprawa, sąd okręgowy, znieważenie, Wojsko Polskie
Wojewoda wygrał w sądzie z wójtem Gietrzwałdu. Chodzi o zwolnienie dyrektorki szkoły podstawowej

Wojewoda warmińsko-mazurski wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym sprawę z wójtem Gietrzwałdu. Artur Chojecki, jako organ nadzoru, zakwestionował odwołanie przez wójta gminy dyrektorki szkoły podstawowej w Gietrzwałdzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV