Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś kolejna rozprawa kilkunastu policjantów oskarżonych o znęcanie się nad przesłuchiwanymi

Fot. Przemysław Getka

17  policjantów ponownie stanie przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. Byli i obecni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oskarżeni są między innymi o torturowanie przesłuchiwanych osób. Łącznie usłyszeli 72 zarzuty.

Do wymuszania zeznań od przesłuchiwanych miało dochodzić od marca 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Stosowana przez funkcjonariuszy przemoc miała polegać na biciu, używaniu gazu i rażeniu paralizatorem.

Na początku śledztwo prowadziła prokuratura z Olsztyna przy udziale biura spraw wewnętrznych policji. Później sprawa trafiła do Ostrołęki i znowu do Olsztyna. Sędziowie orzekający w wydziałach karnych złożyli wnioski o ich wyłączenie z procesu. Powołali się na okoliczności mogące wywoływać uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.

Sąd Najwyższy, kierując się „dobrem wymiaru sprawiedliwości”, przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie. Większość oskarżonych zadeklarowała, że będzie składała wyjaśnienia.

Policjantom grozi 3 lub 10 lat więzienia. Początek o godz. 9.00.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzuty, policjanci, przesłuchanie
Przez lata maltretowali swoje żony. Teraz dwóm mężczyznom grozi do 5 lat więzienia

W Kętrzynie policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Trwało to prawie rok. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, w trakcie...

Zamknij
RadioOlsztynTV