Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dziś obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W Polsce obchodzony jest – ustanowiony w 2006 roku przez Sejm – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Z tej okazji Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie organizują na Warmii i Mazurach dni otwarte, festyny, konferencje i szkolenia. W elbląskiej Bażantarnii odbywa się Rajd Rodzin Zastępczych. O godzinie 13:00 w Mrągowie rozpocznie się piknik „Góra czterech wiatrów”.

Na Warmii i Mazurach jest 2 tysiące rodzin zastępczych, ale to za mało, żeby zapewnić dom wszystkim dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Rodzice zastępczy opiekują się dziećmi, których sytuacja prawna nie jest uregulowana. Współpracują z rodziną biologiczną i ośrodkami adopcyjnymi. Pani Agnieszka, która tworzy rodzinę zastępczą, przekonuje, że jest to bardzo wdzięczna rola, ale wymagająca wiele cierpliwości:

00:00 / 00:00

W Polsce funkcjonuje ponad 40 tysięcy rodzin zastępczych i ponad 220 rodzinnych domów dziecka. Istnieją też pogotowia rodzinne, do których na krótki czas trafiają dzieci w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji. (iar/kan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, rodzina zastępcza
Rodzinne świętowanie w Kętrzynie

Występy dzieci ze szkół i przedszkoli, kuglarzy, żonglerów, cyrkowców, prezentacje rodzin, a na koniec występ zespołu Arka Noego - te i inne atrakcje czekają w Kętrzynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV