Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Polskiej Muzyki w Radiu Olsztyn

Fot. P. Getka

Dzień Polskiej Muzyki na antenie Radia Olsztyn. W sobotę 1 października będziemy grać tylko polskie przeboje!

To święto obchodzone jest od 2019 roku. Polska muzyka zdominuje anteny prawie 100 największych ogólnopolskich stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce oraz stacji regionalnych i lokalnych. W akcję włączamy się i my. Przez cały dzień puszczać będziemy znane i lubiane utwory. Nie zabraknie dobrze znanej klasyki oraz piosenek, które warto przypomnieć.

Usłyszycie m.in. Maanam, Lady Pank, Dżem, T-Love, Republikę, Sanah, Korteza, Myslovitz, ale także wykonawców z naszego regionu – Harlem, Czerwonego Tulipana czy Sarę Szymczak.

Na początku lat 70. Czesław Niemen, nagrywając płytę z Helmutem Nadolskim, powiedział do swojego zespołu: panowie, teraz gramy na niebiesko. I wszyscy wiedzieli, co za tym idzie. Polska muzyka pełna jest różnych kolorów – od niebieskiego Niemena, przez czerwono-czarny Breakout, aż po czarno-białą Republikę. Wszystkie te kolory lubię grać na antenie Radia Olsztyn

– powiedział gospodarz najbliższego sobotniego Poranka Marek Lewiński.

Sobotnie Bliższe Spotkania poprowadzi Izabela Malewska.

Chcąc złożyć komuś urodzinowe życzenia albo wspominając ważne wydarzenia z naszego życia, nasi słuchacze bardzo często proszą właśnie o utwory polskich artystów. To dowód na to, że choć cudze chwalimy – to jednak doceniamy także to co nasze. A najbardziej lubimy piosenki, które już znamy. To nie tylko okazja, żeby wspierać i promować rodzimy rynek muzyczny, ale także pokazać jak ogromną rolę odgrywa muzyka w życiu każdego z nas.

Radio Olsztyn nadaje w województwie warmińsko-mazurskim na czterech częstotliwościach: 103,2, 103,4, 99,6 i 106,9 FM. Przez całą dobę i z dowolnego miejsca na świecie można nas także słuchać przez internet.

Redakcja: K. Ośko

 

 

Więcej w Radio Olsztyn, polska muzyka
Bliższe Spotkania – 30.09.2022

O odliczaniu do urodzin Radia Olsztyn, Dniu Otwartym naszej rozgłośni oraz budowaniu odporności jesienią rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska. Dziś piątek, potem sobota i...

Zamknij
RadioOlsztynTV