Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień na Warmii

Metal wgryzał się w ciało bez litości. Po każdym ciosie, na promieniach słońca, wznosiła się dusza drzewa. Uderzenia uwalniały wspomnienia pierwszego deszczu i walki o dostęp do nieba. Przez tyle lat drzewo widziało niejedno – narodziny, śmierć i śpieszne schadzki kochanków, po której rodziły się dzieci w pobliskiej wsi. Już nie będzie trzeba walczyć o przetrwanie przy srogich styczniowych mrozach. Korzenie nie będą się wbijać w ziemię w poszukiwaniu wody. Za chwilę błyszczące od potu ramię zakończy to trwanie wśród łąk, wiatru i słońca.
Zagajnik czekała zagłada. Stukot siekier miarowo odmierzał czas.
Drwal zdyszany zaczerpnął powietrza. W takich chwilach lubił swoją pracę. Wokół unosił się zapach surowego drzewa. Z czułością głaskał chropowatą korę.
„Tu wszystko jest takie proste” – pomyślał, zaciągając się dymem z papierosa – „od ludzi nigdy nie dostałem nic dobrego”.
Spojrzał na swoją siekierę. Stróżka potu ściekała mu po plecach. Nagle poczuł się zmęczony. Dziś już nie będzie pracować. Kończył się dzień na Warmii.

Nowe piosenki:

Jessie J, Ariana Grande, Nicki Minaj – Bang Bang – straszne dicho, aż śledziona się marszczy. Ale tak zagrane, że hej!

Pharrell Williams – Come Get It Bae – znowu hej w tekście i znów marszczy się śledziona. Ale, po co nam śledziona, przy takich bitach.

Meghan Trainor – All About That Bass – muzyczny ze mnie wieśniak. Przecież tyle ciekawego dzieje się w jazie! (budowli hydrotechnicznej wybudowanej w poprzek rzeki lub kanału piętrzącej wodę)

ZOBACZ TAKŻE

  • Lato na WarmiiLato na Warmii Zuzanna wyszła z domu. Żar lejący się z nieba powoli wypełniał gorącem jej pełne […]
  • Na koniec wakacjiNa koniec wakacji „Dzieci urodzone w marcu mogą mieć problemy z nadwagą i są podatne na schizofrenię. W […]
  • Czy Bóg stworzył pedałów?Czy Bóg stworzył pedałów? W nawiązaniu do mojego reportażu „Gejland” podejmującą tematykę gejowską, emitowaną w […]
  • Niech płonie ogieńNiech płonie ogień Takie mnie pragnienie uwiera, żeby całą tę muzykę, którą mam w głowie, na płytach i […]
Więcej w muzyka, felieton, natura, śmierć, Warmia, las, drwal, drzewo, przyroda, lato, NOWOŚCI, bóg
Woda zabrała już 21 osób

Strażacy wyłowili ciało mężczyzny z jeziora Ławki w okolicy Miejskiej Wsi niedaleko Jezioran. To prawdopodobnie 43-letni mieszkaniec Żardenik. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie około godz. 19.00. Kiedy przyjechali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV