Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Dziecka z Radiem Olsztyn i Wojskiem Polskim!

Fot. Łukasz Węglewski

Żołnierze z 16 Dywizji Zmechanizowanej wspólnie z terytorialsami z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączają się w organizację Dnia Dziecka na Warmii i Mazurach. Podczas przedsięwzięcia nie zabraknie oczywiście Radia Olsztyn! 

Akcja, nad którą patrona honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, zostanie przeprowadzona w 11 miejscowościach. Będą w niej uczestniczyć dzieci z 27 Domów Dziecka, m.in. Olsztyna, Bartoszyc, Ełku, Fromborka, Giżycka, Morąga, Olecka, Ornety, ale także Gryźlin, gdzie będą obecni reporterzy Radia Olsztyn.

W ramach przedsięwzięcia żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej zamierzają nie tylko promować jednostki wojskowe w lokalnej społeczności, ale przede wszystkim wyrazili gotowość wsparcia i pomocy dla rodzin, mieszkańców województwa w trudnym czasie ograniczeń związanych z pandemią. Ponadto udzielą pomocy w odświeżeniu bazy sportowej, z której na co dzień korzystają dzieci w domach dziecka.

W spotkaniach przewidziano pokazy musztry paradnej w wykonaniu 6-osobowych drużyn, krótki program artystyczny z udziałem Orkiestry Wojskowej z Elbląga i Giżycka w trzech miejscowościach: Olsztynie, Giżycku i Olecku (godz. 16), pokaz sprzętu 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz wręczenie dzieciom upominków zebranych przez społeczność żołnierską z jednostek wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej.

…………….

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 roku w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce – 1 czerwca.

…………….

Redakcja: Ł.Węglewski za 16 DZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dzień Dziecka, Wojsko Polskie, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Żołnierze z Warmii i Mazur walczą z niewidzialnym przeciwnikiem

8557 żołnierzy i pracowników wojska będzie zaangażowanych w niedzielę w walkę z koronawirusem - podał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 1940 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną,...

Zamknij
RadioOlsztynTV