Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Dziecka uczniów z Polski i Ukrainy. Jak go świętowali?

Fot. SP 2 Olsztyn

Uśmiechu i szczęścia przez cały czas – tego życzymy dziś wszystkim dzieciom w Dniu Dziecka. Świętowały go m.in. dzieci ukraińskich uchodźców uczące się w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie.

– Zjemy tort, dostaniemy cukierki i prezenty – mówiły ukraińskie dzieci, a wypowiedzi dzieci z Ukrainy tłumaczyła Anna Czepil, nauczycielka w SP 2 w oddziale przygotowawczym dla dzieci uchodźców z Ukrainy w klasach 1-3.

Na początku dzieci były spięte, zestresowane, patrzące w podłogę. Dzisiaj są uśmiechnięte. Stały się dużo bardziej otwarte.

O integracji w ukraińskimi dziećmi mówili uczniowie SP 2: Adam, Mikołaj i Julka.

Na przerwach widzimy się w Ukraińcami i często się integrujemy. Ostatnio uczyli nas kolorów po ukraińsku, a my ich trochę po polsku.

00:00 / 00:00

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.
Dzień Dziecka jest obchodzony w różnych krajach w innych dniach. 1 czerwca świętują dzieci m.in. w Polsce, Ukrainie, Niemczech i Chinach.

Posłuchaj relacji Pawła Karpiszena

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukraina, Dzień Dziecka, uchodźcy
Drugie życie elektroodpadów. Modne rzeczy w wykonaniu dzieci

„Moda na Recykling”. W amfiteatrze w Ostródzie odbyło się wydarzenie edukacyjno-ekologiczne, w którym dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach mody z recyklingu. Pod okiem projektantki...

Zamknij
RadioOlsztynTV