Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzielnicowy z komisariatu w Białej Piskiej znów nakręcił się na pomaganie. Nakrętki potrzebne są chorej Poli

Dzielnicowy z Białej Piskiej zorganizował koncert charytatywny dla chorego rodzeństwa z Pisza. Fot. policja

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, aspirant Adam Trzonkowski rozpoczyna kolejną zbiórkę nakrętek od butelek na leczenie półtorarocznej Poli z Pisza.

Dziewczynka jest wcześniakiem. Ma obustronny niedosłuch zmysłowo – nerwowy. Przed wakacjami zakończyła się trzecia edycja akcji „Nakręć się na pomaganie”, w której udało się zebrać 13 ton nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży zostały przekazane na rehabilitację dziewczynki.

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli Pola może uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzystać z wizyt u specjalistów. Pół roku temu wszczepiono jej pierwszy implant ślimakowy. Teraz czeka na wszczepienie drugiego.

Plastikowe nakrętki można przynosić do dzielnicowych na terenie całego powiatu piskiego. Zbiórki prowadzą także szkoły i inne instytucje. W akcje włączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Sejnach.
Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, nakrętki, Biała Piska, Adam Trzonkowski, pomaganie
Pomagają, rozwiązują problemy wychowawcze i planują wydatki. Ełk zatrudnia kolejnych asystentów rodziny

Czterech dodatkowych asystentów rodziny zatrudni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. Inicjatywę MOPS-u wsparło finansowo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Ełku pracuje już sześć...

Zamknij
RadioOlsztynTV